Domů Objektiv Tajemství dokonalého italského espressa

Tajemství dokonalého italského espressa

Press

Italský espresso je jedním z nejoblíbenějších druhů kávy na světě. Jeho dokonalá chuť a vůně lákají miliony lidí po celém světě. Připravování tohoto nápoje vyžaduje preciznost, správnou techniku a kvalitní suroviny.

V tomto článku se podíváme na pár tipů, jak si připravit skvělý italský espresso doma i ve specializovaných kavárnách.

Tipy pro přípravu doma i v kavárně

Italský espresso je známý po celém světě pro svou dokonalou chuť a vůni. Příprava tohoto nápoje vyžaduje určité tajemství, které se předává z generace na generaci. Jedním z klíčových faktorů je kvalitní káva. Italské espressové směsi jsou často složeny z různých druhů fazolí, které společně vytvářejí unikátní a bohatou chuť.

Druhým důležitým prvkem je správný poměr mezi mletím kávy a tlakem vody během extrakce. Kvalitní italský espresso by měl mít hustou a krémovou pěnu, která dodává nápoji jemnost a plnost.

Při přípravě doma nebo v kavárnách je také důležité dbát na teplotu vody. Ideální teplota pro extrakci espressa se pohybuje kolem 90 °C – 95 °C. Vyšší teploty by mohly vést ke hořkosti, zatímco nižší teploty by nemusely dostatečně uvolnit aromatické látky obsažené ve fazolích. Dalším tipem pro dosažení dokonalosti italského espresa je spravedlivost ve velikosti dávky kávy a času extrakce.

Příliš malé množství kávy nebo příliš krátký čas extrakce by mohly vést ke slabé chuti, zatímco příliš velké množství kávy nebo příliš dlouhý čas by mohly způsobit hořkost. S dodržením těchto tipů a s trochou cviku lze dosáhnout dokonalého italského espressa jak doma, tak i v profesionálním prostředí kavárny.

Další podobné články